Včera se ve výsledcích benchmarku Geekbench objevil jeden zajímavý nový model pod kódovým označením Google „Sargo“, který byl také tagován jako Google Pixel 4. To ale při pohledu na základní specifikace a výsledky telefonu není příliš reálné, protože ačkoliv je telefon vybaven moderním chystaným systémem Android 10 (Q), tak v něm najdeme pouze 2 GB RAM. Což je na dnešní dobu zatraceně málo, tedy pokud se nejedná o jednu z častých chyb detekce tohoto benchmarku.

Pokud si vzpomínáte, tak se ke konci minulého roku objevily informace o kódových názvech „Sargo“ a „Bonito“ vytažené ze seznamu Google ARcore zařízení. Z druhého jmenovaného se časem vyklubal Google Pixel 3a XL, takže je klidně možné, že „Sargo“ není některá z ořezaných nejnižších variant plánovaného Pixel 4, ale spíše se jedná o některý z modelů řady Google Pixel 3 Lite. Spekulace o tomto kousku proběhly už i naší stránkou a tak se stále zdráhám uvěřit, že by Google reálně uvažoval o telefonu se 2 GB RAM, i kdyby se jednalo o Lite model…

Pravdy se nejspíš dočkáme až na Googlovské I/O konferenci, kde jsou tradičně představovány nové telefonní modely značky, samozřejmě spolu s novinkami systému a podobně.  Samozřejmě se může stát, že se i Google plánuje ponořit do světa ultra levných telefonů, ale pro mnoho lidí včetně mé maličkosti by se jednalo o velké překvapení.