O tom, že nová vlajková Xiaomi Mi 9 už pomalu klepe na dveře asi nepochybuje nikdo, ale stále chybí oficiální vyjádření a nějaké konkrétní datum odhalení tohoto telefonu. Zatím máme jen střípky, jako je třeba včerejší certifikace IMDA v Singapuru, kde pod označením M1901F1G vidíme přímo název Xiaomi Mi 9. A protože se v čínské certifikaci 3C nedávno objevil i kousek s podezřele podobným označením M1902F1A/T, tak se nová vlajková loď Xiaomi opravdu blíží mílovými kroky.

Někteří optimisté dokonce předpokládají překvapivé odhalení telefonu během února, možná jako blesk z čistého nebe během veletrhu MWC 2019 v Barceloně. A očekávání opravdu nejsou malá, protože osamostatněním značky Redmi si Xiaomi uvolnilo ruce pro opravdové high-end modely s nekompromisní výbavou, protože se nebudou muset ohlížet na případnou cenu. A ošizen určitě nezůstane ani design, protože jak jsme nedávno informovali, tak je za design zodpovědný Mi Liu, který má na kontě třeba fantastickou speciální stříbrnou verzi Xiaomi Mi 6.

Přesné specifikace samozřejmě také nejsou k dispozici, ale spekulace se v mnoha kategoriích už poměrně ustálily, takže se dá kvalifikovaně odhadovat. Xiaomi Mi 9 by mělo dostat hned trojitý zadní fotoaparát, výrazně vylepšenou selfie kamerku s vysokým rozlišením, velmi decentní vykousnutí displeje pro nutné senzory, procesor Snapdragon 855 a s největší pravděpodobností i čtečku otisků prstů integrovanou přímo v displeji, i když někteří škarohlídi tuto funkci čekají jen od Pro verze. My ale budeme optimisty a budeme doufat i v brzké únorové představení.