Dnes se na světlo dostal nový patent telefonu od Xiaomi, který byl podán na již dobře známém Světovém úřadu pro duševní vlastnictví (WIPO). Tento patent je na telefon se zcela bezdrámečkovým designem a zakřivením na všech čtyřech stranách. Záda telefonu budou podle všeho skleněná, takže se nechávají otevřené dveře pro případné bezdrátové nabíjení. A jak můžete na obrázku tohoto patentu vidět, tak to vypadá naprosto skvěle.

A protože je u patentu přiložené i podrobnější schéma, tak máme možnost vidět i design se vším všudy. Na zádech telefonu je duální fotoaparát s LED bleskem a protože není nikde v dohledu čtečka otisků prstů, tak se dá s úspěchem předpokládat její integrace přímo do displeje. Poměrně překvapivě není nikde vidět ani senzor selfie kamerky, žádné vykousnutí, průstřel a dokonce ani výsuvný modul. Že by Xiaomi chtěli vyzkoušet se selfie fotoaparátu zcela zbavit ?

Teoreticky se nabízí snaha o integraci selfie kamerky také přímo pod displej samotný (po vzoru plánovaného Essential PH-2), ale to by pravděpodobně bylo ve schématu nějak zohledněno. Jinak je telefon zcela holý a kromě USB konektoru na spodní hraně nejsou nikde vidět ani hardwarová tlačítka, takže možná jde také o reakci na podobně designované Meizu Zero. Uvidíme zda tento patent zůstane jen ve stádiu rýsovacích prken, nebo zda se Xiaomi pokusí ho nějak uvést v realitu. Co myslíte vy, obešli byste se bez selfie fotoaparátu ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.