Od doby, kdy byl uvolněn Android Wear, se začali šířit spekulace, že se Google chystá na svoje vlastní smartwatch. Uvažovalo se o přípravě Pixel Watch. Ale zhruba v polovině loňského roku tuto fámu společnost Google vyvrátila s tím, že se na výrobu chytrých hodinek nechystá, alespoň tedy ne v dohledné době.

Ale podle posledních informací to začíná vypadat, že společnost zřejmě o vlastní produkci chytrých hodinek, případně i dalších nositelností uvažuje. Aspoň to zjistili kolegové z AndroidPolice, když objevili na stránkách Google Careers inzerát s nabídkou práce pro vice prezidenta hardwarové divize pro nositelná zařízení.

Popis práce uvedené pozice neomylně naznačuje, že Google skutečně buduje vlastní tým, který bude pracovat na vývoji a realizaci nositelných zařízení. V současnosti je jedinou Google nositelností Pixel Buds, tedy špuntová sluchátka, která ovšem nejdou příliš na odbyt. Je velmi málo pravděpodobné, že společnost hledá vice prezidenta jen proto, aby pracoval na zdokonalení tohoto jediného produktu.

Tomu, že Google chystá vlastní výrobu nositelností by mohla nasvědčovat i skutečnost, že minulý měsíc nakoupili za 40 milionů dolarů od společnosti Fossil technologii pro chytré hodinky. Takže bychom se hodinek nebo podobného Google zařízení dříve nebo později mohli dočkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.