Ohodnoťte článek

Název společnosti Hammer Technology možná některým z nás nic moc neříká, ale když napovíme, že stojí za výrobou telefonů s obchodním názvem Smartisan, začíná být jasno. Nelze říci, že by telefony Smartisan, které společnost až doposud vydala nebyly zajímavé. Svými parametry pokryly rozpětí napříč všemi třídami od těch nejlevnějších až po ty, jejichž cena byla značně vysoká.

Právě vysokou cenovkou se vyznačoval jejich poslední počin, Smartisan Nut R1, který vydali loni v květnu/máji. Kromě ceny, která dala v přepočtu zhruba 1400 dolarů, měl telefon v jedné z verzí k dispozici až 1 TB úložiště. A nad tak obří kapacitou kroutili mnozí uživatelé hlavou. Kdo potřebuje v telefonu 1 TB?

Smartisan Nut R1 měl být ve všech směrech revolučním přístrojem a generální ředitel společnosti, Luo Yonghao, při jeho představení tvrdil, že společnosti Apple a Xiaomi budou tento přístroj brzo „kopírovat“. Jak všichni víme, nestalo se tak. Ale proslýchá se, že snad možná Samsung uvažuje o úložišti 1 TB u přístroje Galaxy S10+.

Asi není potřeba dodávat, že Smartisan Nut R1 na trhu neuspěl a byl docela velkým propadákem. A v současnosti ani ostatní přístroje Smartisan uživatelé příliš nekupují. V čínském tisku dokonce proběhla zpráva, že společnost Hammer Technology prodala za poslední 4 roky pouze 3 miliony telefonů, což je skutečně málo. Navíc finanční situace společnosti je natolik špatná, že v prosinci/decembri loňského roku byly pozastaveny veškeré výplaty zaměstnancům a majetek výrobce byl zablokován. Vypadá to, že se dalších telefonů Smartisan nedočkáme a společnost se blíží svému konci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.