Dnes jsme se od Qualcommu dočkali odhalení nového procesoru určeného pro vyšší střední třídu a Snapdragon 712 na první pohled vzbuzuje velká očekávání, protože se má jednat o pokračovatele velmi povedeného SD710. V reálu se však jedná místo revoluce jen o drobnou evoluci, protože většina parametrů zůstala zcela identická, i když výrobce slibuje zhruba 10 % výkonu navíc. Což je při pohledu na tabulku specifikací spíše zbožné přání.

Snapdragon 712 je opět vyráběn 10nm výrobní technologií a dočkáme se opět osmi jader Kryo 360, tentokrát taktovaných na 2.3 GHz namísto 2.2 GHz. Toť onen zmiňovaný nárůst výkonu, protože i grafika a DSP čip jsou stejné s Adreno 616 a Hexagon 685. Přibyla sice podpora Quick Charge 4+, ale ta je lehce zbytečná, protože ji stejně nepodporují přímo telefony. Dále jsou pak novinkou technologie TrueWireless Stereo Plus a Broadcast audio, takže by se čip měl možná lehce zlepšit i v audio oblasti.

Model je také stále stejný s Cat.15 LTE, ale antény by měly doznat změn k lepšímu s technologií Signal Boost. Pokrokem je i nově podpora zbrusu nového Wi-Fi na 60 GHz, ale to je opět spíše hudba budoucnosti, protože rozšíření je nulové. Snapdragon 712 je evidentně jen oprášením staršího modelu s několika extra vychytávkami a jsem poměrně zvědav na cenové zařazení, protože bude po výkonnostní stránce svádět tuhý boj s nižším Snapdragon 675.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.