Ačkoliv se první Essential Phone stal v podstatě ve všech ohledech propadákem, tak se jeho tvůrci nevzdávají. V jejich čele je ostatně jeden z otců systému Android Andy Rubin a podle jeho slov se už pracuje na nástupci původního modelu. Ten by se mohl jmenovat Essential Phone PH-2 a i když se první kousek proslavil jako první model s „vykousnutím“ displeje, tak by se nástupce mohl vydat jinou cestou a nabídnout opravdu full-screen displej bez narušení.

Toho by se mělo dosáhnout integrací selfie kamerky a předních senzorů pod displej, který by díky určité a kontrolované transparentnosti propustil dostatek světla pro jejich funkčnost. Firma Essential se momentálně zabývá výzkumem možností LCD a OLED displejů pravě v tomto ohledu ve snaze najít ideální řešení problému. Na světe je už i první náčrt telefonu a z něj je jasně vidět plánované použití čtečky otisků prstů také integrované přímo v displeji.

Zatím také netušíme ani přibližná data vydání telefonu, ale Andy Rubin se určitě bude snažit dostat ho na trh ještě v roce 2019. V minulých týdnech jsme se z jeho úst také dočkali poměrně bombastických řečí o revolučnosti nového kousku, který bude zcela jiný a inovativní, ale to jsou koneckonců jen standardní PR obraty. Takže si na realitu budeme muset počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.