Korejští LG se zatím v roce 2019 drží lehce při zdi a neměli jsme tak možnost z jejich dílny vidět prozatím žádný nový telefon. Ale podle informací z dnešního oficiálního blogu LG bychom se mohli dočkat na veletrhu MWC 2019 v Barceloně, kde by se měla představit nová vlajková loď LG G8 ThinQ. Tento telefon je ale stále lehce zahalen mlhou tajemství a spekulací, protože se o něm v podstatě stále nic moc neví. A dnešní informace na blogu odhalily jen velmi málo.

Na internet se totiž prozatím nedostal ani jeden reálný obrázek chystaného telefonu, protože údajné rendery (které vidíte v titulce) se podle zástupců LG nezakládají na pravdě. Což by bylo jen dobře, protože je na nich telefon s obřím vykousnutím a pouze duálním fotoaparátem. A protože LG slibuje opět velmi výkonné fotoaparáty, tak se dá s velkou pravděpodobností očekávat hned trojitý zadní senzor, stejně jako procesor Snapdragon 855, minimálně 6 GB RAM a 3500 mAh kapacita baterie.

Jediným opravdu potvrzeným faktem je existence 3D TOF (Time of Flight) přední kamerky, která by měla výrazně vylepšit rozpoznávání obličeje a dále zajistit podporu dalších VR a AR funkcí. LG na této technologii a obecně na odemykání obličejem spolupracují s firmou Infineon Technologies a hodně si od této funkce slibují. Zatím je to ale dost málo na to, aby se vybičovala fantazie a očekávání fanoušků, kteří od LG G8 ThinQ budou očekávat mnohem více. Tak snad se na MWC 2019 LG zadaří nás příjemně překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.