Veletrh MWC 2019 je doslova za dveřmi a kromě představení mnoha telefonů různých výrobců bychom se měli dočkat i prezentace společnosti HMD Global, jejímž vrcholem by mělo být uvedení dlouho očekávaného přístroje Nokia 9 PureView.

Vydání tohoto telefonu se neustále odkládá a spekulace o parametrech jsou na denním pořádku, takže jeho prezentace bude asi jen pouhou formalitou. A protože čerstvých informací není nikdy dost, podívejme se dnes na to jak bude Nokia 9 PureView vypadatá, tentokrát podle oficiálních renderů.

Pohled na obrázek čelního panelu ukazuje úzké boční rámečky, ovšem spodní a horní rámečky jsou poměrně masivní. V horním rámku najdeme sluchátko, přední fotoaparát a kromě dalších senzorů i nápis Nokia. AMOLED displej má integrovaný snímač otisků prstů.

Render zadního panelu potvrzuje penta fotoaparát uspořádaný do hvězdicového modulu. Optika kamery by opět měla pocházet z dílen Carl Zeiss a nápis v dolní části zad zas naznačuje, že telefon bude běžet na Android One platformě. Zadní panel by měl být skleněný a směrem k hranám zakřivený. Tlačítka hlasitosti a zapnutí/vypnutí jsou uložena na pravé hraně.

Podle předchozích zpráv by Nokia 9 PureView měla mít 5,99 palcový displej s QHD rozlišením a poměrem stran 18:9, procesor Snapdragon 845 s 6/8 GB RAM a 128/256 GB interní paměti, baterii s kapacitou 4150 mAh, přední 12 MPix kameru, bezdrátové nabíjení a Android Pie.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.