Příliv novinek ze stáje čínských Xiaomi neustává ani dnes a my pro vás máme další zajímavý patent, který by mohl vést k inovované verzi moderního designu. Asi už je na čase opravdu definitivně pohřbít kontroverzní „vykousnutí“ displeje, které přivedl na trh poprvé iPhone X (případně Essential Phone) a tento vzhled dominoval telefonům roku 2018. Momentálně jsme už ale v roce 2019 a většina výrobců tento design opouští a začíná kopírovat další velké jméno, „průstřel“ displeje s integrovanou přední kamerkou po vzoru Samsungu Galaxy A8s.

V minulých týdnech už jsme měli možnost vidět podobné řešení v podobě například Honor View 20 nebo Lenovo Z5s. Ale tím samozřejmě vše jen začíná, protože jsou na cestě telefony od OPPO nebo ASUS a menší značky už se také pomalu začínají probouzet. Je tak poměrně logické, že pozadu nemohou zůstat ani giganti jako Xiaomi, ale z jejich strany se podle všeho nedočkáme pouhého pustého kopírování tohoto designu. Dnes se totiž objevily informace o novém patentu s variací na dané téma.

Tento patent byl čerstvě akceptován Světovou organizací duševního vlastnictví a na celých 24 obrázcích jsou v patentu zobrazeny možnosti design telefonu s dvojitým „průstřelem“ displeje v obou horních rozích telefonu. Že by se pomalu blížil čas dvojitých integrovaných předních kamerek ? Podle obrázků zbude místo dokonce i na další doplňkové senzory, takže nice nepřijde zkrátka. Otázkou pak zůstává u kterého telefonu by Xiaomi tento design mohli poprvé uvést do praxe a jako první se nabízí nová generace řady Mi MIX, která se nikdy nebála zajímavých inovací a nových designových trendů. Tak uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.