Na vlajkovém Xiaomi Mi 9 už se určitě nějakou dobu horečnatě pracuje a na světlo se začínají dostávat první reálné informace a dokonce i první rendery. A dnešní novinka pochází z úst pana Wang Tenga, tedy vedoucího produkce Xiaomi, který se na Weibo vyjádřil k designu nové vlajkové lodi značky. Tedy spíše k jejímu designérovi, protože tato práce spadla do klína Mi Liu, který v minulosti navrhl design velmi úspěšného a oceňovaného Xiaomi Mi 6.

Jen pro připomenutí, konstrukce Xiaomi Mi 6 používala zakřivené sklo nebo zakřivenou zirkoniovou keramiku jako hlavní materiál těla telefonu. A samozřejmě se nesmí zapomenout na speciální stříbrnou verzi Mi 6 se čtyřikrát zakřiveným sklem a metalickým potahem. Ta vypadala naprosto famózně a zaslouženě třeba získala prestižní ocenění iF Design Award. Na druhou stranu byla její výroba natolik náročná, že se na trh dostala jen velmi málo kusů, což na druhou stranu znamenalo pořádnou porci exkluzivity pro šťastné majitele.

Podle Wang Teng pak chystané Xiaomi Mi 9 bude mít některé společné designové prvky právě s Mi 6, takže se třeba opět dočkáme podobně úchvatné stříbrné verze. Na světlo se už dostal i jeden údajný render Xiaomi Mi 9, který potěšil fanoušky jasně viditelnou čtečkou otisků prstů integrovanou přímo v displeji a potvrzením trojitého zadního fotoaparátu. V dalších dnech se týdnech se frekvence informací o Mi 9 asi bude násobit, takže se jen a jen těšíme.