Podle posledních zpráv si japonská společnost Sony Mobile nechala u Evropského úřadu pro duševní vlastnictví patentovat technologii CinemaWide, na kterou také získala ochrannou známku. Ochranná známka spadá do 9. třídy, což je klasifikace, která zahrnuje telefony, tablety, displeje a aplikace pro telefony.

Navzdory tomu, že je klasifikace velmi obecná, mají tipaři jasno v jakém zařízení Sony technologii CinemaWide využije. Měl by jím být chystaný telefon Xperia XZ4 a touto technologií by měl být vybaven jeho širokoúhlý displej s poměrem stran 21:9.

O telefonu se zatím ví, že jeho obrazovka bude mít rozlišení 3360×1440 pixelů a její úhlopříčka bude 6,5 palce. Jako procesor bude použit Snapdragon 855 s 6 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4400 mAh. Operačním systémem bude Android Pie.

Hlavní fotoaparát by měl být trojitý, kdy primární snímač bude mít rozlišení 52 MPix se světelností f/1.6, sekundární 16 MPix senzor bude fungovat jako teleobjektiv a třetím v pořadí bude 0,3 MPix ToF snímač. Očekává se, že uvedení Xperia XZ4 proběhne 25. února/februára na veletrhu MWC v Barceloně.