Ohodnoťte článek

O chystaných telefonech Google Pixel 3 Lite a Pixel 3 XL Lite se mluví od konce loňského roku. Ovšem jejich konkrétní specifikace dosud nebyly příliš jasné, i když se vědělo, že půjde o cenově dostupnější modely díky přívlastku Lite. Také je zřejmé, že v rámci designu nedojde k nějakým zásadnějším změnám.

Pixel 3 XL Lite se také objevil na Geekbench s procesorem Snapdragon 710 a překvapivými 6 GB RAM. Z tohoto výpisu také vyplynulo, že výrobu „odlehčených“ Pixelů obstará společnost Foxconn. O dalších parametrech se pouze spekulovalo. Dnes to vypadá, že uvedení obou Lite Pixelů je za dveřmi a předpokládanou zemí, kde telefony spatří světlo světa by měla být Indie.

Jak tedy budou telefony vybaveny? U obou přístrojů je jasné, že operačním systémem bude Android Pie. Google Pixel 3 Lite by měl být osazen procesorem Snapdragon 670 se 4 GB RAM a Pixel 3 XL Lite bude pohánět Snapdragon 710 také se 4 GB RAM. Vnitřní úložiště by mělo mít 32 GB nebo 64 GB. Pixel 3 Lite by měl mít baterii s kapacitou 2915 mAh, Pixel 3 XL Lite bude mít baterii s vyšší kapacitou.

Úhlopříčka displeje v případě menšího z Pixelů bude 5,5 palce u většího to bude rovných 6 palců. Co se fotoaparátů týče, oba telefony by měly mít 12 MPix zadní fotoaparát a 8 MPix přední kameru, foto výstupy by měly mít stejnou kvalitu jako u neodlehčených verzí. A i když přesný termín uvedení není znám, odhaduje se, že cena se bude pohybovat kolem 40000 indických rupií, což je v přepočtu zhruba 559 dolarů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.