Společnost Xiaomi se snaží poměrně rychle reagovat na přání svých fanoušků a momentálně začala vyvíjet foto režim noční scény pro telefon Xiaomi Mi 8 Lite, který byl uveden koncem září/septembra 2018. Režim by měl vycházet ze stejného algoritmu, jaký najdeme u Xiaomi Mi Mix 3.

Režim pro noční focení má už spousta telefonů různých výrobců a u každého z nich je tento mód postaven na jiném principu. U Xiaomi přístrojů režim Super Night funguje tak, že po stisknutí spouště fotoaparát sejme osm snímků s různou expozicí, porovná je a vytvoří z nich finální snímek, který vychází z těch nejlepších částí porovnávaných snímků. Byť by se tento proces mohl zdát zdlouhavý, trvá pouhou sekundu.

V současnosti tento Super noční režim najdeme hned u několika telefonů Xiaomi. Má jej celá řada Mi 8 s výjimkou Xiaomi Mi 8 Lite a Mi 8 SE. Dále jej má Mi Mix 3, Mi Mix 2S a Redmi Note 7. Do konce tohoto měsíce by se měl Super Night mód objevit i u Mi 8 SE.

V závěru snad ještě připomeňme foto výbavu Xiaomi Mi 8 Lite. Přední kamera má 24 MPix se snímačem Sony IMX576, clonou f/2.2 a podporou AI. Na zadní straně najdeme dvojici snímačů 12 MPix a 5 MPix. Ani zde nechybí podpora AI funkcí.