Jedním z momentálně nejočekávanějších procesorů je midrange model od Qualcommu Snapdragon 675. Ten sice nebude trhat rekordy, ale má potenciál se hezky v klidu usadit na čele střední třídy a pro velmi blízkou budoucnost už je potvrzen například pro Meizu Note 9, Hisense U30 a s nějvětší pravděpodobností samozřejmě i Redmi Note 7 Pro. Dnes se na benchmarku Geekbench objevil další kousek s tímto procesorem v podobě neznámého VIVO se 6 GB RAM a Androidem 9, přičemž výsledná čísla jsou opravdu velmi dobrá.

Podle těchto čísel totiž Snapdragon 675 poměrně výrazně překonává současný Snapdragon 710, který byl původně ohlášen jako „skoro-vlajkový“ model pro vyšší střední třídu. Když se podíváte na přímé porovnání výsledků s Xiaomi Mi 8 SE, což byl jeden z prvních telefonů s SD710, tak je propast opravdu markantní. Snapdragon 675 dosáhl 2382 bodů v single-core testu a 6479 v multi-core, což je o 22 %, respektive 10 % lepší výsledek než jeho předchůdce. A velmi dobrá čísla pro plánovanou střední třídu obecně.

Snapdragon 675 byl oficiálně představen Qualcommem v druhé polovině roku 2018 a nabídne poprvé čtvrtou generaci procesorových jader Kryo 460 a třetí generaci multi-core AI Engine pro umělou inteligenci. V porovnání s SD710 však bude bezpochyby lehce slabší grafický čip (Adreno 612 vs. Adreno 616) a uvidíme jak se projeví i 11 nm výrobní proces na spotřebě čipu, protože jak známo SD710 je vyráběn úspornějším 10 nm. Hrubý výkon však vypadá impozantně, vzhledem k tomu, že se možná dostane do cenově velmi dostupných telefonů.