Společnost HMD Global se už začíná připravovat na letošní veletrh MWC. Podle dostupných informací proběhne jejich prezentace 24. února/februára a představeny by měly být telefony Nokia 9 PureView, Nokia 8.1 Plus, Nokia 1 Plus a v neposlední řadě i Nokia 6.2 (2019).

V případě posledně jmenovaného přístroje se očekává, že bude prvním telefonem Nokia, který bude mít kruhový výřez v displeji a z toho vychází i koncepční video. To na YouTube sdílí skupina Concept Creator, takže se můžeme podívat jak by Nokia 6.2 mohla vypadat.

Čelní panel má, jak již bylo řečeno, kruhový výřez uložený v levém horním rohu. Tam bude umístěna přední kamera a obrazovka tak získává na své užitné ploše. Displej jako takový by měl mít úhlopříčku 6,2 palce s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 19:9. Rámečky kolem obrazovky jsou úzké a ani brada nepůsobí nijak masivním dojmem.

Záda přístroje mají klasický Nokia vzhled. Duální fotoaparát s optikou Zeiss je uložen vertikálně v horní třetině panelu. Pod ním je snímač otisků prstů a dole můžeme vidět nápis Android One. K dalším parametrům, které se u Nokia 6.2 (2019) očekávají patří procesor Snapdragon 632 se 4/6 GB RAM a duální kameru by měly tvořit snímače s rozlišením 16 MPix a 5 MPix. Další podrobnosti se dozvíme při představovačce na MWC.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.