Nová generace vlajkových modelů Xiaomi už nám pomalu klepe na dveře a s tím je samozřejmě spojen i častější výskyt spekulací a zaručených informací. Dnešní střípek mozaiky pochází přímo od zdroje, protože jeden z inženýrů firmy Zou Longjun se na sociální síti Weibo rozhovořil o chystaném Xiaomi Mi 9. Podle jeho slov musíte „pořídit trojici fotografií pro high-end výsledek“ což jasně potvrzuje nedávné spekulace o vybavení Mi 9 zadním fotoaparátem s trojicí senzorů.

A Xiaomi má rozhodně na co navazovat, protože předchůdce v podobě Mi 8 se stal jedním z nejlépe hodnocených mobilních fotoaparátů v prestižním benchmarku DxOMark se 103 body, i když se vynořily určitě pochybnosti a obvinění o specializovaných optimalizacích právě pro účely oklamání tohoto testování. Ale i tak je Xiaomi Mi 8 skvěle fotícím telefonem a nedá se tak očekávat od čínského giganta ústup ze slávy, protože se jim konečně podařilo dohnat peloton.

Dnes se také na webu objevil snímek údajného prototypu Xiaomi Mi 9 schovaný pro jistotu v proti-špionážním kovovém obalu, který teoreticky trojici zadní foto-senzorů potvrzuje. Pokud se však ukáže jako reálný, tak to bude pro fanoušky znamenat malé zklamání, protože je na obrázku jasně vidět klasický snímač otisků prstů na zadní straně telefonu. Což v dnešní době, kdy se od vlajkových lodí očekává automatická integrace čtečky to otisků do displeje vypadá jako krok zpátky. Nebo snad plánují v Xiaomi základní verzi opět jen s klasickou čtečkou a modernější řešení u Pro verze jako u minulé generace ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.