Odluka Redmi od Xiaomi (nebo spíše řekněme kontrolovaná samostatnost) je jedním z největších mobilních událostí začátku roku 2019. Hlavním motivem se pravděpodobně staly obří úspěchy značky Honor , která si už nějakou dobu užívá podobnou nezávislost na mateřském Huawei, přičemž má stále přístup k poslednímu modernímu hardwaru z vlastní stáje. Osamostatnění Redmi bylo pravděpodobně plánováno jako uvolnění telefonů Xiaomi k soustředění na high-end a vyšší střední třídu, ale to neznamená, že Redmi bude vyrábět jen „levné“ kusy.

Tedy pravděpodobně ano, protože Redmi se obecně bude snažit zachovat si pověst značky s nejlepším poměrem cena/výkon, ale podle všeho možná bude „fušovat“ i do high-end kategorie. Podle generálního ředitele Redmi, pana Lu Weibinga, se totiž už vše chystá na přípravu výkonného modelu jejich značky se super výkonným moderním procesorem Snapdragon 855. A pokud se podaří udržet cenu stejně rozumně jako u Redmi Note 7, které za 999 juanů (asi 150 dolarů) nabídlo Snapdragon 660 a 48 Mpix fotoaparát, tak se máme na co těšit.

Velkou otázkou zůstává, zda se podobně jako v případě překrývání některých modelů Huawei/Honor zejména ve střední a vyšší střední třídě nebude jednat o částečnou kanibalizaci sesterských produktů Xiaomi. Velký boss Xiaomi Lei Jun ostatně oznámil, že osamostatnění Redmi uvolní mateřskému Xiaomi ruce k použití nejmodernějších technologií a konci tlaku na extrémně nízké ceny. Bude to mít vliv například na řadu Pocophone ? Nebo se ultra dostupný model s nejmodernějším procesorem omezí pouze na chystané Redmi ? Čas ukáže.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.