Benchmarková platforma Antutu zveřejňuje pravidelně žebříček nejvýkonnějších telefonů a ani v lednu/januári tomu nebylo jinak. V žebříčku se za minulý měsíc sice objevilo pár nových přístrojů, ale pořadí na prvních třech příčkách se od prosince/decembra nezměnilo. Nutno ještě podotknout, že hodnoceny byly jen přístroje s operačním systémem Android.

Takže jak to tedy všechno dopadlo? Na prvním místě s průměrným skóre 320996 se umístil telefon Nubia Red Magic Mars. Na záda mu dýchá na druhé příčce Huawei Mate 20 s 308140 body a třetí v pořadí je Honor V20, který nasbíral 306567 bodů.

Také další pozice v Antutu žebříčku se podařilo obsadit telefonům Huawei nebo Honor. Čtvrtým nejvýkonnějším telefonem za leden/január 2019 je Huawei Mate 20 X a pátým pak Honor Magic 2. Šesté místo patří hernímu telefonu Black Shark Helo s 299495 body. Sedmou příčku obsadil Huawei Mate 20 Pro a v těsném bodovém závěsu za ním je OnePlus 6T.

Poslední dvě místa obsadily telefony Vivo Nex a Asus ROG. Dá se tedy říci, že mezi 10 nejvýkonnějšími přístroji bodovaly telefony s procesory Snapdragon 845 a Kirin 980, což byly špičkové čipsety loňského roku. Od příštího měsíce by pozicemi v tomto žebříčku mohl pořádně zamíchat Snapdragon 855.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.