Na letošním veletrhu MWC v Barceloně představí někteří ze zúčastněných výrobců své top modely. Společnost Oppo mezi nimi zřejmě nebude, ale to neznamená, že na své letošní vlajkové lodi nepracuje. Ta podle všeho ponese název Find Z.

Společnost Oppo už podala na tento název patentové ohlášení k Úřadu pro duševní vlastnictví Evropské unie a podle dokumentů by na tento název měla dostat i ochrannou známku. Telefon Oppo Find Z by se tak mohl stát nástupcem Find X, který byl vydán zhruba v polovině loňského roku.

Find X byl ve své době chválen pro inovativní design s pop-up kamerou a téměř nulovými rámečky kolem displeje. Jak by mohl vypadat Find Z, nebo jaké by mohly být jeho parametry je zatím tajemstvím. Ovšem mohli bychom vycházet z výpisu Geekbench, kde se nedávno objevil Oppo telefon s kódovým označením Poseidon. Ten byl testován s procesorem Snapdragon 855 a jeho skóre naznačilo, že půjde o přístroj s velmi slušným výkonem.

Proto se někteří z tipařů domnívají, že právě Poseidon je budoucí vlajková loď Oppo a bude mít obchodní název Find Z. Musíme ovšem myslet na to, že jde pouze a jen o spekulace, i když by bylo příjemné vidět letos top model Oppo našlapaný mnoha inovacemi, které společnost loni ohlásila. Jde například o deseti násobný hybridní zoom, vylepšený snímač otisků prstů, Super VOOC a nebo podporu 5G.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.