U příležitost letošního čínského Nového roku proběhla také akce “New Year’s Eve”, na které byli vyzpovídáni někteří z čelních představitelů etablovaných čínských výrobců mobilních technologií. Mezi nimi byl i Lei Jun, prezident Xiaomi Group. V rozhovoru nejen poukázal na úspěchy společnosti v uplynulém období, ale také naznačil jaké má Xiaomi plány do budoucna.

Nejprve Lei Jun hovořil o posledních osmi letech, kdy společnost Xiaomi vstoupila na scénu mobilních technologií. Během tohoto období prošla mnoha změnami a udělala i mnoho ne zcela uvážených kroků. Z malé firmy, která čítala 10 zaměstnanců se Xiaomi rozrostla a nyní patří mezi první čtyři světově nejznámější výrobce mobilních telefonů. Zároveň se jim podařilo vytvořit největší spotřebitelskou platformu IoT na světě.

Jun také uvedl, že v Xiaomi si plně uvědomují, že současný trh s mobilními technologiemi zažívá propad, který může trvat až do příchodu komerčního využívání 5G technologií. Společnost se v tomto směru snaží tvrdě pracovat a zvyšovat úroveň kvality svých produktů a inovací a také staví základy pro uvedení 5G do života.

A jaké jsou plány Xiaomi do budoucna? V roce 2019 zahájila společnost novou strategii, která je postavena na několika sub-značkách. Vedle těch hlavních, kterými jsou Xiaomi a Redmi, jsou tu i menší značky Poco, Black Shark a Mito, které se orientují na zahraniční trh a trh s herními přístroji. Jun přislíbil, že všechny tyto značky letos představí novinky se špičkovými parametry. Xiaomi chce být i nadále zaměřena především na potřeby uživatelů a nabízet jim kvalitní výrobky za přijatelné ceny.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.