Fámy kolem Xiaomi Mi 9 nabírají na intenzitě. Některé dokonce tvrdí, že telefon by se mohl objevit už v tomto měsíci, bude mít super rychlé nabíjení a spoustu dalších vychytávek. K těmto zvěstem přibyla reálná fotka, která byla chvíli k vidění na čínském Weibo, ale následně byla odstraněna.

Díky tomu jsou určité pochybnosti na místě, zda jde skutečně o Xiaomi Mi 9. Navíc fotka je dost nekvalitní, takže zjišťování detailů je téměř detektivní práce. Ale když tu fotku tady máme, pojďme se na ni podívat.

K vidění je toliko zadní panel přístroje. Podle všeho to vypadá, že telefon má trojitou zadní kameru, která je vertikálně uložena v levém horním rohu. To by mohlo korespondovat s předchozími spekulacemi, že Mi 9 bude mít tři snímače zadního fotoaparátu. LED blesk je uložen pod modulem kamery.

V dolní části zadního panelu je viditelné logo MI, ale snímač otisků prstů zjevně chybí. To by zas mohlo korespondovat s další fámou, že Xiaomi Mi 9 bude mít snímač otisků integrovaný do displeje podobně jako třeba Mi 8 Pro. Očekává se také, že letos bychom se měli dočkat vylepšené technologie snímání otisků.

A poslední, co lze ze snímku vyčíst, je to, že zadní část bude zřejmě pokryta sklem Gorilla Glass 5, nebo možná i Gorilla Glass šesté generace. Ať už to nakonec dopadne jakkoli, očekávání fanoušků Xiaomi jsou velká. Ovšem vzhledem k tomu, že Redmi je už od loňska samostatnou značkou a Xiaomi se může naplno věnovat své letošní řadě Mi, její modely by se měly řadit mezi špičkové se vším všudy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.