Řada herních telefonů Black Shark od čínských Xiaomi se bezesporu stala v roce 2018 hitem a čínský gigant zvládl poslat na trh hned dvojici modelů. Oba se pak po celém světě, včetně našeho trhu, prodávaly velmi dobře a tak není velkým překvapením, že se už pomalu začalo mluvit o další generaci tohoto modelu. A včera se mluvilo hezky přímo k věci, protože sám pan Xiaomi, Lei Jun, se dotázal fanoušků na sociálních sítích co by představovali od nového modelu Black Shark a jaká jsou jejich očekávání.

Do konverzace se pak zapojil i sám CEO Black Shark Technology Co. Ltd., který vše okomentoval slovy, že se jde přece jen na věc příliš rychle, protože od vydání původního Black Sharku uplynulo pouhých 9 měsíců. Na to pak Lei Jun zareagoval, že už měl možnost držet v ruce prototyp nového Black Sharku a že je nadšen. Takže je jasné, že k vydání nové generace herního telefonu od Xiaomi asi opravdu moc nechybí a dá se tak poměrně kvalifikovaně předpokládat vydání někdy v březnovém/dubnovém termínu jako minulý rok.

A protože Black Shark jako herní telefon potřebuje opravdu ten nejvýkonnější hardware, tak asi jen málokdo očekává uvnitř něco jiného než super výkonný nový procesor Snapdragon 855. A protože momentálně „frčí“ i dvouciferné kapacity RAM, tak bych si dovolil odhadnout minimálně právě 10 GB porci. A nechme se překvapit s čím nás Xiaomi u nového Black Sharku oslní v oblasti displeje nebo speciálního chlazení. Případně samozřejmě cenou, protože ani první generace telefonu nepatřily vzhledem ke skvělé výbavě k nijak extra drahým modelům. Ale to je konstantní motto Xiaomi…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.