Rok 2019 bude asi nazýván „rokem ohebných telefonů“, protože to je momentálně nový svatý grál mobilních výrobců a už několik velkých jmen deklarovalo vydání ohebných modelů během roku. Ačkoliv bude asi prvním komerčně dostupným kouskem pokus od Samsungu, tak by odpověď velkých rivalů z Huawei neměla být o moc opožděna, protože jeden z ředitelů Huawei, Richard Yu, potvrdil prezentaci nového ohebného telefonu na veletrhu MWC 2019 v Barceloně.

Ohebný telefon Huawei bude určitě až po strop napěchován i moderním hardwarem, všeobecně se předpokládá, že dostane do vínku zbrusu nový 5G modem Balong 5000, což je odpověď Huawei na Snapdragon X50. Dnes se na blogu kolegů LetsGoDigital také objevily velmi zajímavé rendery údajného vzhledu tohoto telefonu a nutno říci, že ohebný OLED displej teoreticky opravdu nabízí široké spektrum použitelnosti a modifikovatelnosti přístroje. Jedná se samozřejmě pouze o neoficiální rendery a odhady, i když podle kolegů vychází přímo z patentů a dostupných informací o telefonu.

Otázkou také zůstává, zda vzhledem k velké ploše displeje nesáhne Huawei i po podpoře ovládání stylusem M-Pen, po vzoru herního telefonu Mate 20 X. Více se dozvíme na konci února, velká tisková konference Huawei je naplánována na 24. února, tedy těsně před začátkem veletrhu MWC 2019.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.