Ačkoliv značka OPPO patří celosvětově do velké pětky mobilních výrobců, tak její aktivity na západních trzích až do nedávné minulosti byly zcela zanedbatelné. Až s příchodem OPPO Find X v červnu 2018 se ledy lehce prolomily a čínský gigant se oficiálně uchytil drápkem v několika evropských státech včetně Francie, Itálie, Španělska a Nizozemí. I tak se však jejich aktivita zdaleka nedala srovnat s obří masáží a přítomností na trzích zejména jihovýchodní Asie.

Expanze OPPO do Evropy však evidentně zdaleka nekončí, protože dnes byl oznámen vstup na trhy dalších tří států, konkrétně se pak jedná o Velkou Británii, Turecko a hlavně Polsko. Pokud už čínská značka dorazila i k našim severním sousedům, tak by mělo být jen otázkou času, kdy zavítá i do našich končin. A to by bylo velmi vítaným oživením mobilního trhu, protože i když OPPO neprodukuje tuny rozličných a zaměnitelných kousků po vzoru např. Samsungu, tak jsou jejich telefony vždy velmi zajímavé a často i unikátní, jako například závratně rychlé nabíjení SuperVOOC.

OPPO má obecně pro rok 2019 našlápnuto velmi zeširoka a jejich plány jsou více než smělé. Kromě evropské expanze mají v plánu představit high-end 5G telefony (první polovina roku 2019) a dále pak znatelně rozšířit své portfolio výrobků. Jak jsme psali včera, tak sondují situaci s chytrými hodinkami a sluchátky, přičemž přímo v Číně se šušká i o možnosti nových chytrých televizí. Úspěšný příklad Xiaomi prostě táhne a velkým jménům už se nestačí pouze profilovat jako výrobci mobilních telefonů. Tak jsme zvědavi, jak se OPPO tento krok podaří.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.