Společnost HMD Global, která stojí za produkcí telefonů Nokia, rozšířila své partnerství s firmou Pixelworks. Ta se zabývá technologiemi pro zpracování vizuálního zobrazení, mapování HDR, podporu HDR10 a konverze obrazu z SDR do HDR v reálném čase. Jejich PureDisplay najdeme v rámci přístrojů Nokia zatím jen u Nokia 7.1.

To by se však mělo díky rozšíření partnerství mezi oběma společnostmi změnit a také další telefony Nokia střední třídy by se měly dočkat této inovace. Myšlenka na další spolupráci má své základy právě v tom, že telefon Nokia 7.1 s PureDisplay byl uživateli velmi dobře přijat.

Společnost HMD Global také potvrdila, že jejich budoucí telefon bude vybaven technologií PureDisplay. A vzhledem k tomu, že se Nokia bude prezentovat od 24. února/februára na veletrhu MWC v Barceloně, tipaři předpokládají, že bychom se mohli dočkat nového telefonu s výše zmíněnou technologií. Je logické, že všichni věří tomu, že oním přístrojem bude Nokia 9 PureView.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.