Čínské OPPO už patří nějaký ten pátek patří k nejvýznačnějším jménům na světovém mobilním trhu, i když je jejich aktivita prozatím limitována v podstatě jen na asijský region. Ale tam je (i z vlastní zkušenosti) jejich reklamní aktivita opravdu masivní a v podstatě dominuje i v porovnání s dalšími velkými jmény. Ale v porovnání například s multitalenty ze Xiaomi je jejich záběr omezen opravdu jen na vývoj a výrobu mobilních telefonů.

To by však už ale brzy nemusela být pravda, protože podle slov šéfa firmy Chen Mingyonga OPPO plánuje být velmi aktivní na trhu s 5G+ mobilními terminály a výhledově se dát i na vývoj a produkci chytrých hodinek a chytrých sluchátek. Předpoklady k tomu samozřejmě mají více než dobré, fanouškovská základna čítající přes 250 milionů uživatelů ve 40 zemích světa je opravdu solidní vklad. Navíc je značka OPPO součástí mamutího koncernu BBK (stejně jako například VIVO nebo OnePlus), takže se o know-how rozhodně bát nemusí.

Hlavním záběrem značky OPPO však i do blízké budoucnosti zůstanou hlavně mobilní telefony a pan Mingyong ohlásil záměr dostat na trh několik modelů se Snapdragonem 855 a podporou 5G sítí v první polovině roku 2019. Značné podpory se ale dostane i podpoře platformy IoT (Internet of Things) a vývoji umělé inteligence ve spolupráci s partnery. A pokud OPPO dotáhne plánovanou expanzi na evropské a další trhy, tak se ještě máme na co těšit.