I přes nelehkou situaci se společnost ZTE zřejmě zúčastní veletrhu MWC 2019 a podobně jako loni, by mohla prezentovat telefon řady Blade, konkrétně ZTE Blade V10. Ten by měl být nástupcem loňského Blade V9, jehož uvedení na trh provázely určité komplikace.

To, že letošní model ZTE Blade V10 je připraven by mohla naznačit i certifikace Tenaa. Na stránkách čínského certifikačního úřadu se přístroj objevil s kódovým označením ZTE V1000. Podle snímků to vypadá, že zadní panel telefonu bude skleněný a je zde místo i pro snímač otisků prstů. Čelní strana bude mít výřez, ale ze snímku není zcela zřejmé, zda půjde o vodorovný výřez, nebo o výřez kapkovitý.

Displej telefonu bude mít úhlopříčku 6,3 palce s FullHD+ rozlišením. Zatím nespecifikovaný procesor bude osmi jádrový s maximálním taktem 2,1 GHz a pravděpodobně by to mohl být Helio P70. Doplní jej 4/6 GB RAM a 64/128 GB interní paměti, tu bude možno dále rozšířit. Operačním systémem bude Android Pie.

Zadní fotoaparát bude duální s 16 MPix a 5 MPix snímači. Přední kamera bude mít rozlišení 8 MPix. Baterie by měla mít kapacitu 3100 mAh. Rozměry ZTE Blade V10 jsou 158×75,8×7,5 mm při hmotnosti 154 gramy. Informace o ceně známy nejsou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.