Ohodnoťte článek

Nárůst úhlopříčky displejů mobilních telefonů je neoddiskutovatelným faktem, ale v poslední době se díky full-screen bezrámečkovým displejům alespoň nerovnal i zásadnímu nárůstů rozměrů samotných telefonů. A mezi milovníky pořádných „lopat“ je tak velmi oblíbená lehce přerostlá řada Xiaomi Mi Max, která nám už pomalu chystá svoji čtvrtou generaci. A dnes jsme se dočkali několika zajímavých informací o vybavení těchto telefonů, i když je reálně uvidíme asi až v druhém čtvrtletí.

Zdroj těchto informací je ze sociální sítě Weibo a vypadá velmi dobře obeznámen s problematikou a značkou Xiaomi obecně. Podle těchto novinek by Xiaomi Mi Max 4 a Max 4 Pro měly ještě lehce narůst a definitivně tak překročit magickou hranici tabletů, tedy 7-palcovou úhlopříčku. Konkrétně by se mělo jednat o 7,2-palcové displeje s vykousnutím a velmi úzkými rámečky, jak je momentálně v kraji zvykem. To se bude do kapsy kalhot dávat jedna radost…

Telefony by měly mít i moderní design se skleněnými zády s Gorilla Glass 5 a základní verze by měla údajně dostat Snapdragon 660 se 4 GB / 6 GB RAM a 64 GB / 128 GB vnitřní paměti. Vylepšená Pro verze pak o něco výkonnější a modernější Snapdragon 675. Dojít by mělo i na 48 Mpix hlavní fotoaparát Samsung GM, tedy stejný kousek jako v ultra populárním Redmi Note 7. Baterie by údajně měla mít slušnou kapacitu 5800 mAh s podporou 18W rychlo-nabíjení a systémem pak samozřejmě MIUI 11 založené na Androidu 9 Pie.

Ven se dostal i teoretický nástřel cen, takže základní model by podle něj měl stál 1599 juanů (asi 238 dolarů) za 4GB/64GB verzi, 1799 juanů (asi 268 dolarů) za 6GB/64GB verzi a 1999 juanů (asi 298 dolarů) za nejvyšší 6GB/128GB variantu. Samozřejmě se jedná jen o nepotvrzené informace, takže vše berte s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.