Ohodnoťte článek

Tak nám to vypadá, že Huawei plánuje rozšíření řady svých telefonů Mate, protože se dnes na internet dostaly dokumenty z Evropského úřadu pro duševní vlastnictví s novými registrovanými obchodními značkami tohoto čínského výrobce. Samozřejmě dle definice mohou být použity například i pro nahrávací zařízení, chytré hodinky, robotický software nebo VR software, ale v reálu asi nikdo nepochybuje, že označení Mate Mini a Mate Smart budou právě pro telefony.

Otázkou tak samozřejmě zůstává do jaké oblasti budou tyto chystané telefony spadat, protože doposud byla řada Mate vyhrazena v podstatě pouze high-end modelům. Ale možná se plánuje i její rozšíření na midrange kousky, i když by asi bylo naivní očekávat, že „Mini“ bude znamenat opravdu kompaktní úhlopříčku. Pokud budeme mít klidu, tak se možná dostaneme zpět na 5,5-palce…

Dalším otazníčkem je pak teoretická doba vydání nových telefonů, protože modely řady Mate byly obecně vydávány až v druhé polovině roku, s malou výjimkou Mate RS Porsche Design zároveň s vydáním Huawei P20. Ale tentokráte se skoro až nabízí možnost představit nové telefony na únorovém veletrhu MWC 2019 v Barceloně, takže jsme zvědavi s čím Huawei přijdou. A zda případné rozšíření nabídky nebude mít další vliv na už tak velký „kanibalizační“ efekt vlastních modelů požíraných dceřinou pod-značkou Honor.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.