Zhruba před týdnem jsme se zmínili, že Redmi chystá levný telefon s Android Go, který by měl být brzo uveden pod názvem Redmi Go. A je to tady, telefon je oficiálně venku a jeho parametrům odpovídá i cena, která je pro evropský trh stanovena na 80 euro.

Parametry jsou skutečně velice skromné, ale to lze u telefonů s Android Go očekávat. Displej je na dnešní dobu velkých pádel poměrně malý, jeho úhlopříčka má „jen“ 5 palců při rozlišení 1280×720 pixelů. Také poměr stran je klasických 16:9. Post procesoru obsadil čtyř jádrový Snapdragon 425 s taktem 1,4 GHz, 1 GB RAM a 8 GB interní paměti. V přípravě je údajně i verze s 16 GB vnitřního úložiště. Operačním systémem je Android 8.1 Oreo (Go Edition).

I u foto výbavy musíme čekat jen to nejzákladnější. Zadní fotoaparát má 8 MPix a LED blesk, přední kamera má ještě skromnějších 5 MPix. Zato kapacita baterie je poměrně slušná, a to 3000 mAh. Redmi Go je vybaven hybridním slotem, takže buď použijete dvě SIM karty a nerozšíříte interní úložiště a nebo vám postačí jeden slot pro SIM kartu a v druhém slotu použijete microSD kartu pro rozšíření úložiště.

Redmi Go by se měl dostat do prodeje v průběhu února/februára a evropská cena by měla být 80 euro, což je v přepočtu zhruba 2060 Kč.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.