Počet senzorů zadního fotoaparátu je v poslední době definicí pokroku a pomalu nám začínají „zastarávat“ i „pouhé“ duální kousky. Momentálně  je moderna zhruba někde mezi třemi a čtyřmi a plánovaná Nokia 9 PureView se bude honosit hned pěticí zadních fotoaparátů. Proč ne, i když ve spoustě případů je reálný efekt více senzorů spíše naplněním klasického citátu „čím více pruhů, tím více Adidas“.

Do vysoké hry s čísly se možná ale ve velmi blízké budoucnosti pustí i Xiaomi, protože se dnes na profilu sociální sítě Weibo jejich kreativního ředitele Wang Teng Thomase objevil snímeček s vodoznakem „Shot on Mi AI Penta cam“. Sice se tam dlouho neohřál a byl promptně smazán, ale internetoví ostříži jsou bdělí a něco podobného jim nemohlo uniknout. Obrázek samotný zachycuje pozvolný designový vývoj několika generací telefonů řady Mi, takže by se mohlo jednat o úmyslně/neúmyslnou vějičku na fantazii fanoušků.

Samozřejmě se jedná o čistou spekulaci a logickou dedukci, která nemusí mít s realitou nic společného, ale trend multi-senzorů u fotoaparátů telefonů je neoddiskutovatelným faktem. Xiaomi se určitě budou snažit najít něco extra pro chystané Mi 9 a a pětice zadních senzorů by telefonu určitě jako hlavní tahák slušela, že ? Co si vlastně  o kvantu senzorů myslíte vy ? Komentáře jsou jen a jen k tomuto účelu.