Značka Nubia se zdá být na letošek dobře připravena. Nejenže má v plánu spustit 5G přístroj, ale hodlá následovat i další trend roku 2019, kterým jsou flexibilní, případně ohebná a skládací zařízení. Podle všech očekávání první „ohebné“ vlaštovky uvidíme už příští měsíc na MWC 2019, kde by je mohly předvést společnosti Huawei a případně i Oppo. Také Nubia by údajně na veletrhu mohla ukázat svou flexibilní nositelnost.

Tak to aspoň vypadá podle zprávy, která se objevila na čínském Weibo. Nubia se prý chystá ukázat světu nositelnost s flexibilním displejem a chce tím odstartovat novou vlnu podobné nositelné elektroniky. K tomuto se nedávno vyjádřil i generální ředitel Nubia, Ni Fei: „Nedávno se Xiaomi a Royale dohadovali o flexibilních obrazovkách. Také jsem slyšel, že i Huawei bude na letošním MWC představovat skládací telefon. Co se týče právě flexibilního displeje, máme u nás v Nubia poněkud odlišné představy. V srpnu jsme na IFA ukázali flexibilní displej na prototypu nositelné elektroniky s názvem „Nubia Alfa“, který byl médii úspěšně přijat.“.

Očekává se tedy, že z prototypu se mohl stát reálný produkt, který Nubia doveze na MWV 2019. Někteří tipaři tvrdí, že společnost už zahájila jeho masovou produkci a mělo by jít o jakýsi náramek s ohebným OLED displejem a systémem Android, který má podporu různých monitoringů, volání, přehrávání hudby a je také vybaven interním nabíjecím portem. Takže uvidíme, jak to nakonec na veletrhu MWC dopadne.