Fanoušci značky Huawei už netrpělivě očekávají nové modely řady P30, která by měla opět posunout hranice kvality mobilní fotografie a samozřejmě nabídnout i spoustu dalších vymožeností. Kromě vlajkových modelů P30 a P30 Pro by ale tentokráte měla dorazit odlehčená varianta Huawei P30 Lite v mírném předstihu. A pokud se analytikům podařilo správně identifikovat kódová označení certifikačních úřadů, tak by tento kousek dokonce nemusel být až tak vzdálený a mohl by se představit už koncem března.

A protože už máme k dispozici nějaké ty návodné obrázky spojené s chystanými obaly a kryty displeje pro tyto telefony, tak nám nejsou vzdáleny ani designové prvky. Podle těchto snímků by se P30 Lite měl designově velmi podobat základnímu P30 s kapkovitým vykousnutím displeje a mírně širší bradou. Rozměrově pak vypadá skoro identicky, takže se dá očekávat také 6-palcový displej, který ale s největší pravděpodobností nebude OLED, ale klasické IPS LCD s FullHD+ rozlišením.

Hardwarová výbava by pak teoreticky měla zahrnovat procesor Kirin 710 a hned trojici zadních fotoaparátů, pravděpodobně v sestavě 20 Mpix + 16 Mpix +2 Mpix. Huawei se obecně nebojí multi-senzorů a údajně pracuje i na dosud neznámém modelu s cenou kolem 1000 juanů (tedy asi 150 dolarů) právě s trojitým fotoaparátem. Ale zpět k Huawei P30 Lite, který se možná na některých trzích objeví i pod označením Nova 4e a cenově by se měl asi pohybovat opět v rozmezí 200-250 dolarů. Uvidíme na konci března.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.