Včera jsme se od Xiaomi dočkali velmi zajímavého rozšíření nabídky chytrých nositelností zaštítěných logem Amazfit, protože byla oficiálně představena exkluzivní verze Amazfit Sports Watch 2S Premium editio. Cena by měla zůstat stejná, tedy kolem 1499 juanů (asi 222 dolarů), ale funkce a vzhled by se měly dočkat nemála vylepšení. Tak se na ně pojďme podívat podrobněji.

Tato exkluzivní verze si klade za cíl být více univerzálnější, takže by hodinky byly vhodné jak pro sport, tak pro reprezentativní dekorativní nošení. K tomu napomůže nové 2.5D umělé safírové sklo kryjící displej, které bude také zásadně napomáhat čitelnosti na přímém slunci. Ručně leštěný rám hodinek také určitě neurazí a k mání budou i dva velmi rozdílné pásky, kožený a fluoro-gumový pro sportovní vyžití. Pochvalu si zaslouží i jednoduchý a rychlý systém výměny těchto pásků.

Voděodolnost narostla na 5ATM (tedy ekvivalent  vodního tlaku do hloubky 50 metrů) a přibyly i nějaké ty sportovní režimy včetně plavání s rozlišením bazénu a otevřené vody. Takže sportovních režimů už je k dispozici celých 16. Na jedno nabití by hodinky měly vydržet až 5 dní, ale se zapnutou GPS samozřejmě výdrž výrazně poklesne. I tak by měly s GPS vydržet kolem 35 hodin, což by na nějaký ten maraton či dva mohlo stačit. Našince moc nebude zajímat přímá podpora plateb Alipay, ale v asijském světě jde o velmi důležitou funkci. Prémiové verze Amazfit Sports Watch 2s vypadá velice dobře a snad bude brzy i jednoduše k dostání,

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.