Ohodnoťte článek

Společnost Huawei se snaží dodržet to, co slíbila a postupně aktualizuje velkou většinu svých telefonů na Android Pie. Už v loňském roce vydala nadstavbu EMUI 9.0 založenou na Android Pie pro 23 modelů Huawei telefonů, což znamená, že více než 6 milionů těchto telefonů už běží na poslední verzi Androidu. A další aktualizace pokračují. Aktuálně je testováno pět modelů s procesorem Kirin 659, takže i ty by se v dohledné době mohly dočkat své aktualizace.

Před pár dny byly aktualizovány telefony s procesorem Kirin 710, jmenovitě Huawei Nova 3i, Honor 8X a Huawei Mate 20 Lite a jejich uživatelé si už nyní mohou užívat nadstavby EMUI 9.0.

Nu a včera společnost oznámila, že aktuálně začíná interně testovat beta verzi Android 9 na přístrojích Honor 9 Youth Edition, Honor 9i, Honor Play 7X, Huawei Enjoy 7S a Huawei Enjoy 8 Plus s procesorem Kirin 659. Jedná se tedy o telefony nižší a střední třídy, které byly uvolněny v loňském roce.

Podle informací, které jsou momentálně k dispozici, by testování mělo následně pokračovat na telefonech s procesorem Snapdragon 660 a svou aktualizaci na Android Pie a EMUI 9.0 by tak mohly dostat například přístroje Honor 8X Max a Huawei Enjoy Max.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.