Jako každý rok bude i letos únor pořádně nabitý, protože únor je měsícem veletrhu MWC v Barceloně. Což znamená automaticky zvýšenou pozornost výrobců telefonů a snahu nacpat právě do tohoto termínu nějakou tu velkou představovačku. A jedním z hlavních taháků (pokud tedy nepočítáme trojici modelů rodiny Samsung Galaxy S10) by mohla být i Nokia 9 PureView s pěticí zadních fotoaparátů, která se už bez debat konečně blíží a dnes se mihla i čínským certifikačním úřadem 3C.

Bohužel je však tato certifikace zaměřena jen velmi obecně a nemáme tak moc velkou šanci vysondovat nějaké extra informace ohledně specifikací tohoto telefonu. Jediným novým poznatkem je tak potvrzení 18W rychlo-nabíjení, což odpovídá minulé generaci Nokia 8 Sirocco a nejde o nijak závratná čísla. I tak jde samozřejmě o solidní rychlo-nabíjení, ale konkurence v posledním období hází jinými „hausnumery“ a není tak výjimkou vidět nové technologie s 30W i více.

Podle některých analytiků by to ale přesně mohlo zapadat do odhadů ohledně vybavení Nokia 9 PureView, protože se objevují lehce skeptické hlasy, že telefon nebude soupeřem pro moderní vlajkové lodi. Některé náznaky totiž ukazují na použití staršího Snapdragonu 845 namísto moderního SD855 a to by pro vlajkovou Nokii znamenalo v podstatě rezignaci na opravdový high-end. Nebo možná přílišné soustředění jen na fotografické kvality ? Odpovědi bychom se měli dočkat už poměrně brzy, protože HMD Global naplánovali velkou tiskovou konferenci už na 24. února, tedy den před začátkem samotného veletrhu MWC 2019.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.