První dny po osamostatnění značky Redmi jsou pro tuto novou odnož Xiaomi opravdu triumfální, protože Redmi Note 7 se prodává jako housky na krámě a prozatím dokonce nejsou schopni uspokojit výši poptávky. Což je vždy snem každého výrobce. Ale Redmi rozhodně neplánují usnout na vavřínech a odletět na Bahamy za Viktorem, takže bychom se už velmi brzy dočkat možná ještě většího hitu v podobě vylepšeného Redmi Note 7 Pro.

A šéf Redmi pan Lu Weibing (který zároveň zastává i pozici viceprezidenta Xiaomi) se dnes fanoušků přímo na sociálních sítích zeptal na očekávání, případně návrhy ke specifikacím právě Redmi Note 7 Pro. A mezi nejčastěji se opakujícími odpovědmi se vyjímaly zejména skoro jednohlasné doporučení zcela zrušit 3GB+32GB paměťové varianty a začínat minimálně na 6GB+64GB. Velká část fanoušků dále vyjádřila přání s čtečkou otisků prstů integrovanou v displeji a Lu Weibing svatosvatě slíbil, že to vezme v potaz. Ale i tak pochybuji, že se to projeví na již hotovém telefonu, tedy pokud nemají Redmi v rukávu další eso a tyto specifikace již neměli připraveny předem.

Konkrétně je pak ohledně Redmi Note 7 Pro známo jen použití lepšího 48 Mpix hlavního zadního fotosenzoru (konkrétně Sony IMX586) a pravděpodobně nového procesoru Snapdragon 675 vyráběného 11nm výrobním procesem. Telefon by měl být představen až po skončení oslav čínského Nového roku a vzhledem k tomu, že u Note 7 se cena 6GB+64GB verze pohybovala kolem 1399 juanů (asi 208 dolarů), tak pro Note 7 Pro čekáme překročení hranice 1500 juanů (tedy asi 223 dolarů). Na tahu je Redmi a my se můžeme jen těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.