Velká jména mezi výrobci telefonů jsou v poslední době zaujata hlavně maximalizováním užitné plochy předního panelu a své křížové výpravě se nezastaví před ničím. Za oběť jim padlo nedávno tolik populární „vykousnutí“ a jen se předhánějí ve vybraných možnostech řešení problému, ať už se jedná o vysouvací selfie modul, slider design nebo selfie kamerka přímo integrovaná v displeji. Chystané Meizu 16s se však podle všeho pokusí vsadit na klasický designový střih, i když se bude také jednat o tentokrát-už-opravdu bezrámečkový model.

A šéf Meizu pan Huang Zhang se dnes také lehce rozpovídal na téma vybavení tohoto chystaného telefonu, na což velmi rádi slyšíme, protože minulá vlajková generace Meizu byla na výborné úrovni. A nové Meizu 16s se ještě pokusí zmenšit už tak minimalistické rámečky (takže tam samozřejmě ještě nějaké zbudou navzdory „bezrámečkovosti“) a brada telefonu by se měla zúžit hned o 1.5 mm. Další velmi povzbudivou zprávou je plánované navýšení kapacity baterie, který by měla podle všeho přesáhnout 4000 mAh, což je slušný nárůst ze 3640 mAh u Meizu 16 Plus.

A z předchozích vyjádření tohoto velmi sdílného pána už víme i to, že Meizu 16s bude mít 6,2-palcový displej a moderní vlajkový procesor Snapdragon 855, na 99 % bez 5G modulu. Potvrzena je i přítomnost NFC čipu a čtečky otisků prstů přímo v displeji, na druhou stranu se asi nedočkáme bezdrátového nabíjení. Jedním z hlavních trumfů by ale měla opět být cena, protože analytici předpokládají, že by se Meizu 16s mohlo prodávat kolem 3000 juanů, což zhruba odpovídá 445 dolarům. A to je za podobnou výbavu více než slušné. Tak jsme zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.