Letošní rok se ponese v duchu zavádění 5G sítí pro komerční využití a někteří z čínských výrobců už pracují na telefonech s podporou 5G. Do řady za Xiaomi, Huawei, Oppo, Vivo a několik dalších se staví i značka Nubia a hlásí, že i ona bude mít letos připraveno 5G zařízení.

Letošní představení Nubia 5G přístroje potvrdil i Ni Fei, generální ředitel Nubia. Fei dále uvedl, že technická spolupráce na podpoře 5G společností Nubia a Qualcomm již zdárně běží a již v roce 2016 byl zahájen předběžný výzkum této technologie a byla podána patřičná patentová ohlášení na tyto technologie.

V roce 2018 byl vytvořen návrh prototypu 5G NR sub-6GHz a v témže roce byla dokončena i jeho zkušební výroba. Loni bylo také úspěšně otevřeno 5G datové spojení a proběhl experimentální síťový test.

Ni Fei zdůraznil, že Nubia je plně připravena na spuštění koncového 5G zařízení a bude mezi prvními, kteří letos takové zařízení představí. Potvrdil, že Nubia a Qualcomm v současné době spolupracují na testování procesoru Snapdragon 855 a modemu X50 5G pro použití v telefonech Nubia. Z jeho slov je zřejmé, že se v roce 2019 dočkáme telefonu se Snapdragonem 855 a podporou 5G.