Ohodnoťte článek

Společnost Huawei pamatuje i na své starší přístroje a postupně na ně začíná distribuovat aktualizaci na Android Pie. Na pořad dne se nyní dostává Huawei Mate 9, který byl vydán v roce 2016.

Aktualizace pro Huawei Mate 9 je stabilní a jde o verzi MHA-AL 9.0.1.150. Samozřejmě je jako obvykle nutno počítat s tím, že update je šířen postupně, takže chvíli potrvá, než se dostane na úplně všechna zařízení. Nadstavba EMUI bude tímto aktualizována na verzi EMUI 8.0.0.

Stabilní verze Android Pie nabídne jednak různá designová vylepšení, jako jsou přirozené barvy rozhraní, nová vyzvánění budíku, zjednodušení položek v Nastavení. Bude také přidána funkce pro rozpoznávání počtu kalorií v potravinách, pokročilá funkce pro upomínky a funkce učení telefonu podle uživatelských zvyků.

V neposlední řadě update přinese i funkci Huawei Share pro možnost sdílení obsahu do počítače, případně i více zařízení. Upraveno bude i zrychlené přehrávání, nebo funkce jazykového překladu v reálném čase.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.