Samostatná značka Redmi se začíná pěkně rozjíždět. Na důkaz toho, že chtějí vyrábět telefony, které budou jejich uživatelům sedět na míru, uspořádali anketu. V té měli fanoušci hlasovat, co by nejraději viděli u nového Redmi telefonu.

Anketní otázka zněla: „Které faktory nebo funkce jsou pro vás nejdůležitější při výběru telefonu pro vaše rodiče?“. Podle očekávání byla cena tím nejdůležitějším faktorem, který rozhoduje při výběru telefonu. Mezi funkcemi v hlasování zvítězila velká kapacita baterie a dlouhá výdrž přístroje.

Na to konto se nechal produktový ředitel Xiaomi, Wang Teng, slyšet, že výsledek tohoto malého průzkumu bude zohledněn při vývoji budoucího Redmi telefonu. A jaký telefon to bude, případně jaké budou jeho další parametry? To zatím zveřejněno nebylo. Ovšem víme, že Redmi připravuje Redmi Note 7 Pro a Redmi 7. První z přístrojů by měl mít 48 MPix fotoaparát se snímačem Sony IMX586 a pohánět by jej měl procesor Snapsragon 675.

O telefonu Redmi 7 jsou zprávy z Číny poměrně nejasné. Lu Weibing, prezident Redmi, se jen vyjádřil k ceně, kterou prý není zas až tak jednoduché v této chvíli přesně stanovit, ale naznačil, že by se měla pohybovat kolem 104 dolarů. Dále se očekává, že procesorem bude buď Snapdragon 636, nebo Helio P60. Nu a podle posledních zpráv, prý v Redmi začali pracovat na vývoji použití čipsetu Snapdragon 855 u Redmi přístrojů. Zdá se, že se tedy máme u značky Redmi letos na co těšit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.