Softwarová podpora i starších modelů je pro značku OnePlus opravdu příkladná a patří obecně mezi nejrychlejší na trhu. A dnes máme potěšující zprávu pro majitele OnePlus 5/5T, kterých se v našich končinách určitě nenachází zrovna málo, protože byla na čínském trhu uvolněna oficiální stable verze firmwaru telefonu založená na Android 9 Pie. Beta Hydrogen OS s Android 9 je tu s námi od konce minulého roku, takže evidentně nastal čas pokročit k finálnímu produktu.

Celý update je poměrně masivní a má přes 2 GB dat, ale to se od podobného zásadního updatu dá přece jen očekávat. Oficiální označení firmwaru je pak HydrogenOS 9.0.1 a prozatím se podle všeho jedná pouze o čínskou záležitost, ale globální verze by měla následovat během několika málo následujících dní. Takže pokud jste šťastným majitelem OnePlus 5/5T (a nepodlehli jste pokušení pořídit si OnePlus 6T jako moje maličkost), tak mějte oči na stopkách a buďte připraveni.

Kompletní changelog tohoto Android P updatu bude samozřejmě velmi obsáhlý, ale můžeme jednoduše vypíchnout některé hlavní vymoženosti. Přepracováno tak bude kompletně UI, telefon bude podporovat nová full-screen gesta a hlavně samozřejmě bude updatován i na poslední prosincový Android security patch. Telefony dostanou i nový „Do not disturb“ mód známý z nové generace modelů, stejně jako vylepšený Game mode 3.0. Tak se těšte.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.