Velcí hráči na poli mobilních telefonů už pomalu začínají chřestit zbraněmi před nadcházejícím veletrhem MWC 2019 v Barceloně a pomalu začínají odhalovat přesná data svých velkých představovacích akcí. Po LG se dnes ozvala i Nokia a tak je jasné, že 24. února se od živou vodou polité legendární finské značky dočkáme něčeho opravdu zásadního. Samozřejmě jsou i tací jako Samsung, kteří hrají na jistotu a radši své špičkové nové modely představí na události v San Franciscu s předstihem pár dní, aby jim náhodou někdo nevzal vítr z plachet.

Podle všeho by oním velkým novým modelem měla být dlouho odkládaná a velmi očekávaná Nokia 9 PureView vybavená hned pěticí zadních fotoaparátů, která bude určitě chtít zaútočit plnou silou na trůn mobilního fotografování. Oficiálního potvrzení jsme se sice stále nedočkali, ale cvrlikají si o tom už i vrabci na střechách, takže se snad už tentokrát konečně dočkáme. A samozřejmě budeme Nokii držet palce, aby se vrátilo do hry těch nejlepších vlajkových lodí ve velkém stylu.

Kromě toho se ale s určitostí dočkáme i dvojice „menších“ představení modelů Nokia 6.2 a Nokia 8.1 Plus, oba telefony by měly být vybaveny moderním „průstřelem“ displeje, tedy integrovanou přední selfie kamerkou v displeji. O Nokii 6.2 se ví, že bude vybavena 6,2-palcovým displejem, Snapdragonem 632, 4GB/6GB RAM a Androidem Pie. Nokia 8.1 Plus je prozatím více zahalena tajemstvím a potvrzeny jsou tak jen dvě čočky zadního fotoaparátu s certifikací ZEISS, čtečka otisků prstů a USB Type-C port. Tak se nechme za měsíc překvapit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.