Před pár dny jsme se od Meizu dočkali oznámení velmi zajímavého konceptu nového telefonu Meizu Zero, který by se měl kompletně obejít bez hardwarových tlačítek, děr nebo portů. A protože jsme se při prvním seznámení s tímto kouskem nedočkali zveřejnění ceny nebo dostupnosti, tak se dnešní upřesnění určitě hodí. Meizu Zero se tedy podle posledních zpráv vydá cestou crowdfundingové kampaně, která by v Číně měla odstartovat už 30.ledna.

Celý koncept telefonu je opravdu unikátní, protože kromě mírně vystupující čočky zadního fotoaparátu a možná drobných děr mikrofonu (i když ani to není jisté), by se mělo jednat opravdu o jednolitý blok. Na těle telefonu nenajdeme ani mřížku reproduktoru, ani SIM šuplík, protože telefon dostane moderní e-SIM. Hrany telefonu by pak po stranách měly být dotykové s haptickou odezvou a nabíjení pak bude zprostředkováno pouze bezdrátově. Ale neměli bychom přijít ani o slušnou rychlost, protože Meizu slibuje vlastní speciální 18W nabíjecí technologii.

Co se týče konkrétního hardwarového vybavení, tak by Meizu Zero mělo dostat 5,99-palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a speciální technologií mSound 2.0 pro přenos zvuku právě pomocí samotného displeje. Samozřejmostí je pak čtečka otisků prstů integrovaní také přímo v displeji a o výkon se postará procesor Snapdragon 845, tedy dnes už teoreticky minulá high-end generace. Tak jak se vám Meizu Zero na první pohled zamlouvá a co podobnému unikátnímu designu říkáte ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.