Krasojízda samostatné značky Redmi pokračuje. Po uvedení telefonu Redmi Note 7, který zaujal slušnými parametry a výbornou cenou je na obzoru další telefon, který bude patřit mezi ty, které svou cenou nikomu kapsu neutrhnou. Měl by se jmenovat Redmi Go.

Telefon již má certifikaci pro mezinárodní trhy a tím prvním, kde by se měl zanedlouho objevit, bude trh filipínský. Zvěsti o uvedení Redmi Go jsou k vidění na oficiálním facebookovém účtu Xiaomi Philippines a hashtag #GoSmartDoMore je poměrně výmluvný. Také teaser s plnými specifikacemi a rendery, zveřejněný na e-shopu Lazada, napovídá, co bychom mohli od telefonu očekávat.

Designem Redmi Go tak trochu připomíná Redmi 4a nebo 5a, ale jeho parametry jsou podstatně nižší než u těchto dvou telefonů. Displej bude mít 5 palcovou úhlopříčku s HD rozlišením a poměrem stran 16:9. Jako procesor byl použit Snapdragon 425 s 1 GB RAM a 8 GB interního úložiště, které bude možno dále rozšířit. Systémem bude Android Go (Android 8.1 Oreo). Baterie má kapacitu 3000 mAh. Na zadním panelu najdeme 8 MPix fotoaparát, přední kamera má rozlišení 5 MPix. K další výbavě patří Bluetooth 4.1, jednopásmová Wi-Fi, microUSB a podpora dvou SIM karet. Podporuje také 4G LTE v pásmech 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 20 a 28.

I když cenovka ještě na e-shopu Lazada není specifikována, je jasné, že díky parametrům přístroje lze očekávat cenu velmi nízkou. Mohla by se pohybovat mezi 60 až 90 dolary.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.