Kolotoč spekulací ohledně netrpělivě očekávaných modelů Huawei P30 a P30 Pro v posledních dnech lehce utichl, ale dnes máme k dispozici několik zásadních novinek, které navíc údajně pocházejí přímo od testerů s prototypy telefonů. A v podstatě veškeré novinky jsou velmi potěšující a vypadá to, že i základní Huawei P30 bude skvěle vybavený stroj a rozdíly od Pro modelu by neměly být tak zásadní jako v minulé generaci.

Prvním velkým krokem je použití OLED displeje pro oba modely, což je nutnost kvůli použití nové čtečky otisků prstů integrované přímo v displeji. Pryč bude také masivní vykousnutí displeje z minulé generace a příklon k velmi decentnímu kapkovitému výřezu. To bude pravděpodobně znamenat, že senzor 3D skenu tváře pravděpodobně zmizí v rámci šetření místa. Ale podle všeho většina uživatelů raději tuto technologickou vymoženost oželí, protože zbavení se ošklivého vykousnutí je prostě prioritou.

This slideshow requires JavaScript.

Podle všeho by Huawei P30 měl mít 6,1-palcovou úhlopříčku displeje a P30 Pro pak naroste na 6,5-palce. Co se týče fotografického vybavení, tak by oba kousky měly teoreticky zachovat trojitou sestavu senzorů (i když jinak orientovanou designově na zádech telefonu), přičemž P30 by zachoval kopii senzorů Mate 20 Pro, tedy s hlavní rolí pro senzor Sony IMX600. V případě P30 Pro se pak chystá debut nového senzoru (pravděpodobně Sony IMX607) a dočkat bychom se měli i speciálního periskopického modulu pro pořádný zoom.

Oba telefony budou vybaveny procesorem Kirin 980 vyráběný 7nm technologií s 8 GB RAM v základní verzi a dokonce 12 GB u Pro modelu. Nabíjení bude údajně zachováno na hodnotě 22.5W a nedočkáme se tak skoku na 40W jako u Mate 20 Pro. A poslední, pro mnohé velmi důležitým detailem, je pak zachování 3.5mm audio jacku u základní verze Huawei P30. Třikrát hurá.