Společnost Huawei se účastnila 5G konference v Pekingu, kde představila svůj 5G modem Balong 5000 a také se pochlubila svými plány pro rok 2019. Jejich cíle nejsou malé, chtějí se totiž stát světovou jedničkou v oblasti chytrých telefonů. To, že mají stopku na americkém trhu v tom prý nehraje žádnou roli.

Generální ředitel Huawei, Richard Yu, k tomu řekl: „I bez amerického trhu budeme ve světě číslo jedna. Věřím tomu, že se tak stane letos, nebo nejpozději během příštího roku.“. I když se toto tvrzení může zdát troufalé, je podloženo skutečností, že velcí rivalové Huawei, společnosti Apple a Samsung oslabují. A to nejen na čínském trhu, ale i na mezinárodních trzích poslední dobou zaznamenávají mírný propad.

Naopak Huaweii se daří zvyšovat dodávky telefonů. Loni se jim podařilo sesadit Apple z druhého místa a na stávající jedničku, společnost Samsung se začínají pomalu dotahovat. V letech 2017 a 2018 se dodávky Huawei zvedly o 35%. V roce 2018 společnost prodala 206 milionů mobilních telefonů. V rámci top modelů telefonů Huawei zaznamenala loni dokonce 12% zvýšení prodejů a v tomto segmentu má společnost celosvětově 10% tržní podíl.

Je tedy vidět, že i přes americké sankce se společnosti loni dařilo velmi dobře. Richard Yu na toto konto dodává: „Naši zákazníci v nás mají důvěru. Jsou to jen politici, kteří se na nás snaží vyvíjet nátlak.“. Jsme však teprve na začátku roku a v jeho průběhu se může stát cokoli. Uvidíme tedy, zda Huawei své smělé cíle naplní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.