Nejnovější procesor společnosti Qualcomm, Snapdragon 855, se postupně začne objevovat u mnoha telefonů, které budou mířit do high-end segmentu. Mohlo by k nim patřit i zařízení s kódovým označením Google Coral, které se objevilo ve výpisu Geekbench.

Určitě stojí za povšimnutí, tedy kromě SD855 s 6 GB RAM, také operační systém přístroje, kterým je Android Q. Nová verze Androidu by měla být veřejně uvolněna někdy v druhé polovina letošního roku a je jasné, že Google tuto platformu bude používat jako první. Takže se není co divit, že už nyní pomalu testují nové přístroje s tímto systémem.

Ale vraťme se zpět ke Google Coral. Momentálně se čile spekuluje o tom, zda jde o prototyp telefonu Pixel 4, nebo o nový Chromebook. Druhá možnost se jeví jako pravděpodobnější. Navíc ani výsledky testů nevypadají špatně a jsou zhruba o 10% lepší než u telefonů Pixel 3 se Snapdragonem 845.

V single-core testu dosáhl Google Coral na 3296 bodů, ve více jádrovém testu nasbíral 9235 bodů. Musíme však vzít v potaz, že toto skóre by se mohlo do uvedení přístroje ještě změnit.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.