Internet v poslední době zaplavila vlna tzv. „10 year challenge“ což je v podstatě porovnávání podobného obsahu fotografií po 10 letech. A jako většina podobných virálních kampaní se toho chytila opravdu slušná porce lidí a tento trend se nevyhýbá ani velkým korporacím. Dnes pro vás totiž máme zajímavé porovnání obřího technologického skoku vpřed za poslední dekádu při porovnání dvou high-end telefonů značky Huawei.

V roce 2009 byl novinkou na trhu model s technickým označením Huawei U7510, do kterého bylo možné uložit až 1000 telefonních kontaktů a disponoval na svoji dobu úctyhodnou interní pamětí 100 MB. V nabídce telefonu byla také možnost dohledat až 30 příchozích, odchozích, nebo ztracených hovorů. O deset let později vyvinul Huawei technologický skvost Mate 20 Pro, pro mnohé uživatele nejlepší smartphone na světě, který již nepotřebuje místo na ukládání kontaktů a ani se nechlubí možností dohledat ztracené hovory, zato disponuje dostatečnou kapacitou vnitřní paměti o kapacitě 128 GB.

V dnešní zrychlené době jednoduše zapomínáme na fakt, že technologický pokrok se zrychluje opravdu neskutečně a pomalu se začínáme dostávat do fáze, kde ještě nedávno sci-fi koncepty se pomalu začínají stávat realitou. Hlasové ovládání včetně povídání s umělou inteligencí, ohebné displeje, výkon telefonů překonávající nedávné počítače a spousta dalšího. Dovedeme si vůbec představit a tipnout jak budou vypadat telefony za 10 let a jaké super technologie budou mít ? Star Trek volá 🙂